Bez kategorii, Mistrzostwa, Nowości, Szalone miecze, Wydarzenia

Wyjazd do Japonii, szóste dany Michała

Nasza drużyna Spochan Polska spędziła dwa tygodnie w Japonii, startując przy okazji w 46. Mistrzostwach Świata Spochan (Sport Chanbara) w Jokohamie. Kapitan drużyny Michał Piotrkowicz, Krzysztof Jerzykowski, Małgorzata Szczepańska i Anna Trzcińska.  Tym razem w konkurencjach indywidualnych nie udało się zdobyć medalu, choć shihan Michał wyznaczony był do walki pokazowej podczas Mistrzostw i sędziował także Turniej. Panie za to zdobyły w klasyfikacji drużynowej brązowy medal (ex aequo III miejsce z drużyną z Grecji).

Shihan Michal Piotrkowicz wrócił z Japonii z dwoma dyplomami na 6. dan: w battodo i w spochan (kodachi). Jest posiadaczem szóstych danów w trzech japońskich sztukach walki: karate, battodo i spochan (chanbara). Nie ma chyba nikogo w jego wieku z tak wysokimi stopniami aż w trzech sztukach budo!

Także renshi Krzysztof Jerzykowski 4. dan battodo (1. dan kobudo) zdobył w Japonii: 4. dan spochan (kodachi), 3. dan  choken ryote (morote) oraz 2. dan tate-ken. Sensei Małgorzata Szczepańska 2. dan battodo (1. dan karate) zdobyła 3. dan spochan (kodachi) oraz 2. dan choken ryote.