Bez kategorii, Mistrzostwa, Nowości, Szalone miecze, Wydarzenia

Udany występ na Mistrzostwach Spochan Czech

W niedzielę, 23 października 2022 r. odbyły się w Pradze Otwarte Mistrzostwa Spochan Czech. Nasza reprezentacja Spochan Polska zdobyła wiele cennych trofeów. Zawody, jako poprzedzające Mistrzostwa Świata Sport Chanbara w tym roku w Japonii (Yokohama 27-XI-2022) cieszyły się dużym zainteresowaniem w Europie i odbyły się z udziałem renomowanych zawodników i zawodniczek z całej Europy. Tym bardziej cieszy sukces dwunastoosobowej Reprezentacji Polski, składającej się z zawodników trzech klubów: Warszawskiego Centrum Chanbara, Szkoły Samurajów i Bydgoskiego Klubu Taekwondo.

A oto relacja kapitana naszej drużyny, shihana Michała Piotrkowicza, zdobywcy czterech złotych medali na tych mistrzostwach:

„23.10. 2022r. odbyły się, jak co roku otwarte Mistrzostwa Czech w Sportowej Chanbarze. Wzięli w nim udział zawodnicy z 5 krajów. W tym roku, chyba po raz pierwszy przybyli na ten turniej reprezentanci Francji. 12-osobowa reprezentacja naszego kraju złożona z członków 3 klubów (dołączył do nas ok. rok temu Bydgoski Klub Taekwondo) zdobyła razem 6 złotych medali (w tym 4 moje), 3 srebrne i 9 brązowych. Co prawda, w tym roku nie zdołałem wygrać statuetki Grand Championa Turnieju (ale niewiele brakowało) i nie każdy wrócił z medalem, ale wielu spośród naszych zawodników doszło do ćwierćfinału i o krok minęli się z medalem albo „wycięli się” nawzajem w rundach eliminacyjnych. Ogólnie turniej jak zawsze przebiegł w atmosferze fair play i w zgodzie z duchem tej dyscypliny.”

Rezultaty Polaków:

1. Michał Piotrkowicz
ZŁOTO w:
Choken free, Choken morote, Choken tate, Nito.
2. Krzysztof Jerzykowski
SREBRO w: Choken tate,
BRĄZ w: Kodachi, Tate ken Nito, Kihon dousa.
3. Wojciech Kiełpiński
awansował 2 razy do ćwierćfinału.
4. Anna Trzcińska
SREBRO w: Kodachi,
BRĄZ w: Nito.
5. Justyna Cholewiak
ZŁOTO w: Choken morote,
BRĄZ w: Kodachi.
6. Małgorzata Szczepańska
SREBRO w: Tate kodachi,
BRĄZ w: Choke free.
7.Katarzyna Plichta-Szwarc
BRĄZ w: Choken morote i Tate ken.
8. Kasia Jerzykowska
awansowała do ćwierćfinału.
9. Sebastian Klibisz
ZŁOTO w: Kodachi,
BRĄZ W: Nito.
10. Zbyszek Hardejewski
awansował do ćwierćfinału.
11. Leon Plichta-Szwarc
awansował do ćwierćfinału.
12. Hubert Kiełpiński
awansował do ćwierćfinału.