Bez kategorii, Nowości, Szalone miecze, Wydarzenia

Treningi lipcowe

Fot. Na pierwszym planie pojedynek Remka i Marcina krótkimi mieczami kodachi, w tle długie miecze – chokeny. Marcin wykonuje dynamiczny wypad ze skutecznym atakiem na nogę Remka.

Dzięki Europejskiemu Stowarzyszeniu Budo przez cały lipiec w czwartki na Saskiej Kępie odbywały się treningi szermierki samurajskiej, które prowadził shihan Michał Piotrkowicz 5. dan battodo, 5. dan chanbara. Obok ćwiczeń formalnych długim i krótkim mieczem sporo było dynamicznych sparingów miękką, elastyczną bronią – spochan. Na ostatnich zajęciach hanshi Tomasz Piotrkowicz 7. dan battodo, 5. dan chanbara podziękował uczestnikom za poniesiony trud i wytrwałość.

Fot. Shihan Michal Piotrkowicz 5. dan chanbara uczył technik formalnych długim mieczem, a sensei Krzysztof Jerzykowski 3. dan (w głębi hali) technik krótkiego miecza – kodachi.

Fragmenty treningu były nagrywane przez filmowca i ukażą się w opracowaniach filmowych na kanale YT „Z miłości do broni białej”, który prowadzi Michał Piotrkowicz. Hanshi zrobił trochę zdjęć z tego treningu, które zamieszczamy.