Bez kategorii, Mistrzostwa, Nowości, Szalone miecze

Srebro na Mistrzostwach Europy

Na rozegranych 4-5 maja 2019 r. XI Mistrzostwach Europy Spochan  w Mińsku, na Białorusi reprezentacja szermierzy z Polski wywalczyła drugie miejsce drużynowo. Jesteśmy wicemistrzami Europy!

Reprezentacja Polski Spochan na ME 2019
Srebrna drużyna: Michał Piotrkowicz 5. dan, Piotr Piszczek 3. dan i Krzysztof Jerzykowski 3. dan.

Mistrzowie Europy Spochan 2019
Mińsk 5 maja 2019 r. Polscy mistrzowie z mistrzami japońskimi. Stoją od lewej: Krzysztof Jerzykowski, Stanisław Droździel, Kenichi Tanabe – syn twórcy spochan, Piotr Piszczek, Michał Piotrkowicz, Tetsundo Tanabe – twórca spochan, Dominik Mieszkowski, Małgorzata Szczepańska, mistrz battodo Yoji Yamanaka. Na zdjęciu zabrakło Sebastiana Długołęckiego, który jest na fotce powyżej z flagą Polski.

Michał Piotrkowicz zdobył złoty medal w choken free seniorów (posiadaczy stopni dan), a Krzysztof Jerzykowski wywalczył nie tylko złoto w kategorii tate ken , ale i tytuł Grand Championa w weteranach! Musiał pokonać wszystkich zwycięzców innych konkurencji, w tym walczącego dwoma mieczami (nito) oraz zwycięzcę konkutencji tate choken – walczącego tarczą i długim mieczem (a sam walczył krótkim).

Mamy dwóch indywidualnych Mistrzów Europy w spochan oraz srebro drużynowo!

To wielki sukces Spochan Polska i Michała Piotrkowicza – zawodnika i trenera Kadry Polski!