Bez kategorii, Nowości

Relacja z obozu letniego

W te wakacje większość „nastoletnich”, trenujących spochan wzięła udział w Letnim Gasshuku Samurajów wraz z adeptami Szkoły Samurajów. Obniżyli oni tym samym przeciętną wieku wśród polskich samurajów , która nareszcie oddaliła się od pięćdziesiątki. Obóz letni odbył się w Nowogrodzie w dn. 15 – 24 sierpnia 2014 i obfitował w treningi mieczami, kijem bo (kobudo), walki miękką bronią, zajęcia z samoobrony (taiho-jutsu) i trening ogólno-rozwojowy.

Nie zabrakło też wizyty w parku wodnym, a do dyspozycji w ośrodku był mały basen z zimną wodą, stół bilardowy, tenis stołowy, gry planszowe, boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, sala wideokonferencyjna. Zwiedziliśmy też skansen podczas jarmarku w Dniu Św. Rocha.

 

No cóż, zanim pomyślimy o obozie letnim czeka nas jeszcze Zimowy Obóz Samurajów w Wiśle 17-24 stycznia 2015 (narty i miecz) oraz Porando Battodo Tai Kai 2015 w Warszawie 1-3 maja.

Dwie Ole, uczestniczki obozu ze Szkoły Samurajów nakręciły fajny film, który jest na YouTube.  A jeśli chcecie obejrzeć galerię zdjęć to wystarczy wejść w Nowości na stronie Szkoły Samurajów Samurai Juku www.battodo.pl

A oto kilka zdjęć „chanbarowych” z tego obozu, szczególnie z turnieju bo na zakończenie zgrupowani. Zwycięzcami tego turnieju zostali: w juniorach Marek Piętka,  w paniach Sylwia Kosik,  w panach Remigiusz Pyffel.